Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів "ОСЦПВ" – це обов’язковий вид страхування, встановлений Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Страховий поліс необхідний для відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та / або майну потерпілих при ДТП з вашої вини.

Навіщо потрібен поліс “Автоцивілки”?

Поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, який частіше називають просто «автоцивілка», захистить водія транспортного засобу від раптових фінансових проблем у разі ДТП з його вини:

За шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих, – 260 000 грн. на одного потерпілого;

За шкоду, заподіяну майну потерпілих, – 130 000 грн. на одного потерпілого.

Хто звільняється від придбання полісів страхування ОСЦПВ? (Громадяни України, які самостійно керують автомобілем і є їх власником)

Виплату страхового відшкодування проводить МТСБУ.

  • Учасники бойових дій);
  • Постраждалі учасники Революції Гідності;
  • Особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • Особи з інвалідністю I групи;
  • Особи, які керують автомобілем, що належить особі з інвалідністю I групи, у його присутності.

Хто може придбати поліс з пільгами?

  • Учасники війни;
  • Особи з інвалідністю II групи;
  • Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які відносяться до I або II категорії;
  • Особи з інвалідністю I групи;

Обов’язкове міжнародне страхування відповідальності автовласників «Зелена Карта». По суті, це та ж «автоцивілка», але діє за кордоном – в 50+ країнах, включаючи держави Європи, Білорусь, Молдову та Росію. На відміну від обов’язкової страховки всередині України, тут обмежень по сумі захисту немає.

Добровільне страхування цивільної відповідальності автовласникв – ДЦВ. Її ще називають «добровільної автоцивілкою». Цей вид страхування потрібен тим, хто хоче збільшити суму свого страхового захисту по ОСЦПВ- наприклад, на випадок ДТП за участю дорого авто, коли 130 000 грн. для компенсації може не вистачити;

- страхування відповідальності товаровиробника;
- страхування відповідальності роботодавця;
- страхування професійної відповідальності.